poniedziałek 6, Styczeń, 2014

Vege Runnersowy rok 2013

P1200719Boom na bieganie i rosnąca popularność diety weg(etari)ańskiej sprawiły, że 2013 był w historii klubu Vege Runners rokiem wyjątkowym i bardzo pracowitym. W minionym roku rekordowa liczba biegaczy pod szyldem Vege Runners wzięła udział w licznych biegach zarówno w kraju jak i za granicą.

Nasi zawodnicy startowali nie tylko w maratonach i biegach ulicznych na krótszych dystansach, ale także w biegach przełajowych, rodzinnych, sztafetowych, górskich, ultra maratonach i biegach 24-godzinnych, a nawet w biegach po schodach czy triatlonach.

Liczna była nasza reprezentacja w Biegu Rzeźnika, a także w 12-godzinnej podziemnej sztafecie biegowej w kopalni soli w Bochni, gdzie nasze drużyny uplasowały się na 8 i 14 miejscu wśród 60 ekip). Stworzyliśmy nasz pierwszy, w pełni profesjonalny materiał video (właśnie z biegu w Bochni). Filmik promujący sport i weganizm okazał się świetnym motywatorem dla rzeszy odbiorców.


Bochnia 2013 (version with english subtitles)

Rekordowa liczba naszych zawodników (24 osoby) pobiegła w Maratonie Warszawskim, w którym zajęliśmy 4 miejsce w klasyfikacji drużynowych mistrzostw Polski w maratonie, spośród 70 startujących drużyn.

W 2013 zamówiliśmy ponad 150 koszulek dla naszych biegaczy, spośród których zdecydowaną większość stanowili nowi klubowicze ( a następne spore zamówienie czeka na realizacji).

Nasi biegacze, a ostatnio szczególnie biegaczki, bardzo często stawały na podium i to nie tylko w kategoriach wiekowych ale także generalnych!

W minionym roku otrzymaliśmy bardzo cenną dla nas nagrodę fundacji Viva! I Magazyny Vege za działalność na rzecz promocji weg(etari)anizmu. Braliśmy udział w wielu imprezach wegetariańskich/kulinarnych/sportowych, gdzie mieliśmy swoje stoisko informacyjne, prowadziliśmy wykłady na temat weganizmu w sporcie, a także prowadziliśmy otwarte treningi.

IMG_9612

Zostaliśmy po raz pierwszy oficjalnym partnerem biegu (Maraton Wigry) i cały czas współpracujemy z środowiskiem biegowym i z pozytywnym skutkiem walczymy o dostępność wegańskich posiłków na imprezach biegowych. Jako grupa Vege Runners byliśmy także odpowiedzialni za punkt odżywczy na 40-tym kilometrze Orlen Maratonu.

Rekordową frekwencję na biegach i postępy biegowe naszych zawodników widać także w wynikach prowadzonej przez nas klasyfikacji Vege Grand Prix.

Co więcej, pojawiają się informacje o nas w ogólnopolskich mediach (prasa, radio, telewizja).

wersja papierowa tekstu

wersja papierowa tekstu

My sami jesteśmy bardzo widoczni na biegach 🙂

vr vp krowaWarszawa

torun

SANYO DIGITAL CAMERAW nadchodzącym roku 2014 nie zamierzamy osiąść na laurach i planujemy już kolejne wyzwania jako klub Vege Runners. Dodatkowo, każdy z naszych biegaczy ma swoje ukryte plany i marzenia sportowe, nad realizacją których będzie ciężko pracował. Trzymajcie razem z nami kciuki za ich realizację!