piątek 15, Maj, 2015

10-te urodziny Vege Runners – dobry melanż !

simpsons-runner3Starzejemy się, ale nasza wspólna zajawka ciągle trwa 🙂 Zapraszamy wszystkich klubowiczów i nie tylko na jubileuszową bibę 13.06 w Krakowie !!! Klub Vege Runners powstał oficjalnie 10 lat temu. Dwóch biegaczy, którzy poznali się rok wcześniej na maratonie spełniło swoje marzenie o takim właśnie klubie. Nie śmieliśmy marzyć, że klub tak się rozwinie i temat vege będzie tak popularny.

Sobota 13.06

9:00 Trening otwarty

12:00-20:00 Vegan Piknik i wyklady (klubie RE)

– wyklady/warsztaty: dietetyka, trening, relaks i poprawny oddech, runner’s high…autostop
– stoiska kulinarne i inne w klimatach 'vege’
– konkursy

20:00 Afterek 'Disco Sport’   (klubie RE) -Dress Code : sportowe odzienie, ortaliony, lajkry-dupościski ….  kombinezony sportowe…. kimona i inne 🙂

– 4 x Vegan DJ’s (Dj Wyrak, Dr DJ Purqu,Martynika Lifeless act, Markisa Marla) + wizualizacje
– konkurs na najlepsze przebrania

Niedziela (14.06):

10:00  Sparing biegowy po lasku Wolskim

(wkrótce więcej szczegółów)

event na Facebook

—-

Na początku rzeczywiście musieliśmy wszystkim udowadniać, że można funkcjonować na diecie vege i być aktywnym(nawet bardzo) sportowo. Okazało się, że podobnie myśli więcej osób i szybko liczba Vege Runnersów szybko rosła.  Oczywiście biegając w klubie jest więcej fanu wzajemnej inspiracji i motywacji. Promujemy aktywny styl życia (głównie przez bieganie) oraz dietę bezmięsną. Staramy się nie narzucać z naszą idea(dla niektórych kontrowersyjną), a raczej inspirować i dawać przykład.

giphy

Zawsze ambitnie podchodziliśmy do naszej idei, ale nie pomyśleliśmy, że weganizm w bieganiu stanie się tak dość popularną i naturalną opcją wśród biegających.  Dieta bezmięsna jest dziś dużo bardziej popularna niż ponad 10 lat temu i tak samo jest przecież z bieganiem. Bardzo się ciesze tym faktem, bo  są to przecież super zajawki !