środa 26, Sierpień, 2015

Kim są Vege Runners i dlaczego Ty też jesteś?

Logo Pomarancza

Nie każdy wie jak zostać jednym z Vege Runners. Są też i tacy wegebiegacze, którzy wstrzymują się przed tym, bo nie czują się „dość szybcy”. Tymczasem nasza drużyna jest otwarta dla wszystkich, którzy łączą wegetarianizm lub weganizm z bieganiem. Bez względu na poziom.

Jak zostać Vege Runners?

Zacznijmy od sprawy podstawowej: czy trzeba się jakoś zapisywać? Otóż nie. Wystarczy, że nie jesz mięsa, biegasz i identyfikujesz się z naszą grupą. Więcej warunków nie trzeba, nie ma legitymacji członkowskich, czy tajnych przysiąg. Miło nam będzie, jeśli przy okazji przywitasz się na naszym forum czy FB, ale i to nie jest żadnym obowiązkiem.

Będzie nam też miło, jeśli startując w jakiś zawodach w trakcie wypełniania formularza rejestracyjnego jako klub wpiszesz „Vege Runners”. Dla biegaczy startujących pod szyldem VR to znak, że jest nas więcej, dla reszty świata – że wegetarianie i weganie to osoby aktywne.

Ważne, ze biegasz, a nie jak szybko!

Jeśli uważasz, że Twoje wyniki są za słabe, by przyłączać się do klubu, posłuchaj: nie ma znaczenia jakie one są. Vege Runners powstało by pokazać, że wegetarianie i weganie to osoby aktywne, a nie żeby walczyć o trofea. Oczywiście, miło nam, gdy ktoś z naszego klubu osiąga doskonałe wyniki. Ale równie fajnie jest, gdy ktoś dopiero zaczyna przygodę z bieganiem, nawet jeśli 5 kilometrów to nadal poważne wyzwanie. Dla nas bieganie w ramach jednego klubu to wspólna zabawa i integracja wege-aktywnych, a nie współzawodnictwo i walka o przetrwanie 🙂

Czyli podsumowując: zapraszamy zarówno zupełnie początkujących, jak i tych zaawansowanych. Zarówno biegających na kilka kilometrów, jak i ultramaratończyków. Wolimy pokazać jak wiele osób na diecie bezmięsnej uprawia aktywność sportową, niż pokazywać wyśrubowane wyniki. Po pierwsze dobra zabawa, dopiero potem walka o sukcesy 🙂

Gdzie działają Vege Runners?

Wszędzie tam, gdzie ktoś poczuje się Vege Runnerem / Vege Runnerką 🙂 Są okolice, gdzie jest nas więcej (Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław), są i takie, gdzie mniej. Ale nie zamykamy się na żaden region.

Wegetarianizm, weganizm i inne takie

Czasem pojawiają się pytania związane z różnicami między wegetarianizmem, a weganizmem. Dla jasności: są wśród nas wegetarianie i weganie, a nawet witarianie. I nie prowadzimy wewnętrznych świętych wojen w tym zakresie 😉

Czy Vege Runners to tylko biegacze?

Część z nas uprawia również inne dyscypliny – między innymi triathlon, cross training, czy jogę.

Wymiana doświadczeniami

Staramy się wymieniać doświadczeniami, dlatego zachęcamy do pisania na forum o planowanych startach i uzyskanych w nich wynikach – bez względu na to, czy dobrych czy słabych. Sukcesem jest to, że się biega zamiast siedzieć w fotelu! Jeśli masz ochotę napisać na naszego bloga relację z któregoś biegu – również zachęcamy, w razie czego podeślij ją po prostu na e-maila.

Ponadto co roku w ramach zabawy (zabawy, nie wyścigu!) organizujemy Vege Grand Prix, w ramach którego możesz pochwalić się swoimi startami. Nie wszyscy z nas zostawiają tam swoje wyniki, nie jest to żadnym obowiązkiem, ale trzeba przyznać, że jest to dla nas sygnałem jak wiele osób identyfikuje się z naszym klubem i jak bardzo zróżnicowaną grupą jesteśmy.

Czy macie klubowe koszulki i czy są obowiązkowe?

Mamy i razem z innym gadżetami można je kupić w naszym sklepiku. Nie są one w żaden sposób obowiązkowe, część z nas biega w nich, inni nie. Na pewno pomagają one przed biegiem znaleźć w tłumie innych klubowiczów, ale zmiana ich na inny strój nie jest uważana za żadne odstępstwo 😉

To co, dołączasz do nas? Zapraszamy! 🙂

vr