wtorek 2, Maj, 2017

Trening otwarty z Vege Runners -15 maj

vr gpZapraszamy na trening biegowy ramach Tygodnia Wege. Jeżeli potrzebujesz wsparcia, motywacji, chcesz o coś zapytać czy porostu miło w ruchu spędzić czas z świetną ekipą to zapraszamy! Trening otwarty skierowany jest do osób bardzo początkujących, ale też dla zaawansowanych. Zbiórka tym razem na świeżym powietrzu – plaży nad Wisłą przy LaPlaya o godzinie 18:00.

W planie prawidłowa rozgrzewka, lekki bieg w parku, ćwiczenie ogólnorozwojowe oraz pogadanka o treningu, biegach, diecie i Vege Runners. Trening odbędzie bez względu na warunki pogodowe, a wśród zapisanych (na to wydarzenie na fb i obecnych później) rozlosujemy nagrody od naszych sponsorów – książki Brendana Braziera „Wege siła” (Thrive) oraz karnety na joga-joga.tv

zapisz sie przez FB

lub

formularz

Wstęp Wolny, a zapisy są potrzebne,tylko po to ażeby przygotować konkurs 🙂

VEGE RUNNERS to ekipa aktywnych ludzi, których łączy Bieganizm, czyli weg(etari)anizm oraz aktywny styl życia. Walcząc z systemem obalamy społeczny mit mięsa jako niekwestionowanego symbolu siły i energii.

W klubowych koszulkach biegają vege runnersi bez względu na wyniki czy dystanse. Jesteśmy rozsiani po całym kraju, są wśród nas wegetarianie, weganie i witarianie, są biegacze i są triatlonisci. Jednak to nie przeszkadza nam mieć świadomość, że tworzymy zwarty team. Widujemy się głównie na zawodach, czasem na treningach czy innych spotkaniach. Staramy się żyć zdrowo i pokazujemy niedowiarkom, że Vege mogą i to mogą dużo…bardzo dużo, a razem to nawet jeszcze więcej. Więcej o Nas na: http://www.vegerunners.pl/

WIĘCEJ O FUNDACJI I TYGODNIU WEGE:
Ogólnopolski Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca wegetarianizm i weganizm w Polsce. Co roku przez 7 dni Fundacja Viva! organizuje (w różnych miastach, nie tylko w Warszawie) liczne wykłady, dyskusje, debaty, warsztaty kulinarne oraz plastyczne, happeningi, pokazy filmowe i akcje edukacyjne. Fundacja Viva! – Vegetarians International Voice For Animals, międzynarodowy głos wegetarian w sprawie zwierząt, to założona w 1994 przez Juliet Gellatley. Organizacja zajmuje się ochroną praw zwierząt, promocją zdrowego stylu życia i żywienia. W Polsce (http://viva.org.pl/) działa od 2000 roku i realizuje cały wachlarz różnorodnych działań – od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami (i prowadzenia spraw w sądach przeciwko ich oprawcom), przez szkolenia instytucji państwowych, aż po prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę kampanii oraz akcji informacyjnych propagujących etyczne traktowanie zwierząt. Zachęca też do adopcji zwierząt ze schronisk, ma własne w Korabiewicach (http://schronisko.info.pl/) Poza walką o poprawienie losu zwierząt, piętnowaniem niehumanitarnych i nieetycznych praktyki firm, a także osób prywatnych, zajmuje się, również edukacją. W Polsce wciąż mało osób zdaje sobie sprawę z tego jak wegetariański i wegański sposób odżywiania może wpłynąć na zdrowie ludzi, a także życie zwierząt, a nawet całą Ziemię w kontekście ekologii – stąd kolejna edycja Tygodnia Wege.