sobota 26, Maj, 2018

Bieg Wegański #8 relacja

W niedzielę 20 maja w Warszawie odbył się Bieg Wegański – impreza, na której oczywiście nie mogło zabraknąć Vege Runners. Byliśmy widoczni na wszystkich dystansach 5, 10 km i półmaraton. W sumie około 30 biegaczy ( część pobiegła z psami z Palucha). Przy wręczaniu nagród okazało się, że nasi zawodnicy zdominowali podium na wszystkich
możliwych dystansach zdobywając aż 12 statuetek.

Dwa razy stanęliśmy na podium zajmując pierwsze miejsce w kategorii Open wśród mężczyzn na dystansach 5 i 10 km. Na dystansie 5 km – I miejsce w kategorii Open zajął Łukasz Staniak, który był też pierwszy w kategorii wiekowej M29. Na miejscu trzecim w kategorii Open przybiegł Marek Primik. Marek zajął też drugie miejsce w kategorii wiekowej M30. Jeśli chodzi o Panie, to Natalia Gałązka była 3 w kategorii Open, a także trzecia w kategorii wiekowej K29. W biegu na 10 km w kategorii Open zwyciężył Arkadiusz Recław, trzeci był Tomek Pająk, który był także pacemakerem na 40 minut. Obaj zawodnicy zajęli też odpowiednio miejsce pierwsze i trzecie w kategorii M30. W kategorii K50 drugie miejsce zajęła Iwona Kochman. W Półmaratonie Magda Jaskólska stanęła na podium zajmując miejsce drugie w kategorii wiekowej K29. Mieliśmy więc wiele powodów do dumy i radości.

Warto również wspomnieć, że dwie nasze zawodniczki – Sarah Skeleton, Berenika Sztandera i Anna Ledwonorz pobiegły jako wolontariuszki z psami ze schroniska na Paluchu w biegu na 5 km zachęcając w ten sposób uczestników biegu, a także obecnych kibiców do adopcji oraz do udzielenia pomocy i wsparcia na rzecz schroniska.

Silna grupa naszych biegaczy, którzy tego dnia nie startowali w zawodach wspierała
wszystkich zawodników i kibicowała im na trasie.Podczas imprezy odbywał się – jak zawsze – Targ Wegański, na którym stoisko Vege Runners cieszyło się dużym powodzeniem i zainteresowaniem. Mieliśmy do zaoferowania wiele artykułów z naszym logo – takich jak na przykład koszulki, skarpety, buffy, portfele, przypinki i inne gadżety. Można było również kupić książki na temat biegania i diety wegańskiej, a także wegańskie smakołyki.

Na biegu obecna była ekipa filmowa „O co biega?”, która przeprowadziła z nami krótki
wywiad, podczas którego mieliśmy okazję powiedzieć kilka słów na temat naszego ruchu.
Atmosfera podczas imprezy była super, było sporo emocji i masa pozytywnej energii.