środa 29, Sierpień, 2018

’Północ' Scotta Jurka

Stary, poczciwy „Jucker” powraca ! Choć karierę biegacza ma już za sobą, ciężko usiedzieć mu w miejscu. Teraz nie musi się już ścigać, a jednak brakuję mu biegowych przygód na krawędzi, więc szykuję coś specjalnego. Nowa książka Scotta Jurka 'Północ' napisana razem z żoną Jenny. Przy okazji promocji 'Jedz i Biegaj' mieliśmy okazje ich poznać w naszym kraju, a teraz znów pojawią się u nas !

 

 

Przy wsparciu swojej żony zamierza przebiec i ustalić rekord szybkości na Szlaku Appalachów, a jest to 3500km po górach. Kierując się na Północ, bohaterów spotka wiele niespodzianek. Appalachian Trail to nie jest bułka z masłem …orzechowym. Książka jest pełna inspiracji, przygód i przemysleń. Choć wszystko w biegu to jest to też próba zatrzymani się Tu i Teraz i ponownego zmierzenia się z samym sobą.

Jego słowa zrozumie każdy Ultras :

Dusza człowieka znajduje pociechę w urodzie natury, to jednak wykuwa się w ogniu cierpienia.

Choć czasem ultra bieganie nie zawsze musi być zdrowe dla ciała, to jest to lek dla duszy i umysłu. Wybieganie po wybojach, które dobrze trzesię łepetyną tak naprawdę porządkuje coś nam tam w środku. Prostota, instynkt, natura, medytacja i rytm !

Ultra maratony lekarstwem na kryzys wieku średniego ?

-Pająk

Przy okazji premiery książki Scott Jurek odwiedzi Warszawę pod koniec września !  Szczegóły wkrótce! 

Książka w naszym sklepie