środa 17, Październik, 2018

Ultra książka

Nowa książką ekipy Run Vegan ! Tym razem o bieganiu dłuższym niż maraton. O tym dlaczego teren jest dla nas lepszy od asfaltu i dlaczego folia NRC ma 2 kolory (srebny i złoty). Czy Ultra jest dla wariatów ? Czy Wariaci są dla Ultra ?  Lektura głównie dla tych we wczesnym stadium, ale Ci z zaawansowaną chorobą Ultra też znajdą tam sporo ciekawostek.

W pierwszym rozdziale dowiemy się  więcej o 'rynku' ultra w Polsce, a w następnych m.in praktycznie o treningach, o przedstartowych przygotowaniach i o jedzeniu. Choć z aplikowaniem zalecanych porad treningowych trzeba być ostrożnym i warto sprawdzić kilka różnych źródeł informacji w tym zakresie, obserwować swój organizm i wybrać co dla nas najlepsze.

Bardzo ciekawie się czyta wplecione w różnych miejscach sylwetki biegaczy – tych najlepszych polskich wyjadaczy, ale nie tylko…bo tych z końca i środka stawki też, którzy równie dzielnie walczą z wyzwaniem.

Trzeba przyznać, żę rozdział o zdrowiu jest bardzo wnikliwie rozłożony na czynniki pierwsze przez biegających lekarzy kardiologa, ortopede i psycholożkę.

Znajdziemy tu też sporo informacji o różnych polskich kultowych biegach, od strony biegacza, ale też od strony 'Orgów'. Różne historie z biegów Violi i Roberta i jak się to wszystko u nich rozkręcało i rozkręciło się już na dobre.

Całość ozdobiona pięknymi fotkami z biegów znanych fotografów Ultra,  aż nie można wysiedzieć i chce się wyskoczyć na taki bieg !

Pająk