wtorek 9, Kwiecień, 2013

Wigry 1

Jako oficjalny partner imprezy chcielibyśmy Was gorąco zaproscić na Maraton Wigry. Bieg nie dość, że odbywa się w wspaniale pięknym miejscu to dodatkowo organizator  zapewnia smaczne wegańskie posiłki.

Jedz i Biegaj !

Termin : 17.08.2013 (długi weekend). Miejsce: Wigierski Park Narodowy – okolice Suwałk. Dystans: 42 i 13 km.

 

Maraton Wigry, to zupełnie nowa inicjatywa na biegowej mapie Polski. Na Suwalszczyźnie, a nawet w całym województwie podlaskim, zawodów biegowych jak na lekarstwo. Tymczasem już 17 sierpnia w długi weekend pierwsza edycja tej niezwykłej imprezy. Do wyboru dwie trasy: Maraton Wigry (42km) oraz Pogoń za Bobrem (13km). Obie poprowadzone nad Jeziorem Wigry, na terenie Wigierskiego Parku Narodowego.

W charakterze trasy będą mocno przyrodnicze i przełajowe – leśne ścieżki i polne drogi zaiste zdominowały asfalt (tego będzie tylko ok. 10% na obu trasach).

Biegliście kiedyś półmaraton w Hajnówce ? Podejrzewamy, że ten bieg może być w podobnym sensie kultowy. Mały, lokalny bieg, z niesamowita atmosferą, z super ludzmi, a do tego odbywa się w przepięknych okolicznościach przyrody 🙂

Uwaga Vege Runnersi ! Koniec z obligatoryjnym bigosem lub żurkiem na mecie! Organizatorzy zapewniają wegańskie wersje posiłków nie tylko na mecie, ale także na trasie oraz podczas wieczornego Ziemniak Party w przeddzień zawodów. Nie dość, że wegańsko, to ma być jeszcze regionalnie…

Podsumowując, będzie pięknie i smacznie. Jemy i biegamy!:-)

http://www.maratonwigry.pl/