wtorek 12, Luty, 2013

Wyniki ankiety żywieniowej biegaczy

Przez kilka dni w ankiecie wzięły  udział aż 704 osoby. Niestety cześć czytelników portalu bieganie.pl odebrała tą ankietę jako skierowaną tylko dla wegetarian i nie głosowała wcale. Dlatego też mięsożerców głosujących to stosunkowo niewielki odsetek  (29%).

 

 

Jaki posiłek preferujesz na pasta party ?

 

Jaki posiłek regeneracyjny preferujesz po biegu?

Jaką dietę preferujesz na co dzień?

Na podstawie tej ankiety trudno oszacować odsetek wegetarian wśród biegaczy, ale widoczne jest, że biegających wegetarian/wegan,  którzy zagłosowali w ankiecie na portalu  jest dość sporo (483 osoby).  Widzimy też,  że dieta wegańska kiedyś dość egzotyczna staje się coraz bardziej popularna., gdyż co trzecia osoba, która nie je mięsa to właśnie weganin.

Wśród mięsożerców, którzy brali udział w ankiecie aż co trzeci preferuje dania bezmięsne na pasta party i podczas posiłku regenerującego.  Z danych wynika,że posiłki wegańskie na zawodach są preferowane nie tylko przez samych wegan.

Czy chcesz aby posiłki (przed i po biegu) były płatne oddzielnie (obniżając przez to podstawę opłaty startowej)?

Choć nie udało nam się oszacować  odsetku wegetarian wśród biegaczy, to tak jak wynika z naszych obserwacji osób nie jedzących mięso jest dość sporo wśród tej grupy społecznej (odsetek jest dużo większy niż w całym społeczeństwie).

Rosnąca liczna wegetarian oraz fakt, że 33% procent głosujących miesożerców preferuje wege dania na zawodach wydaje się wystarczającym powodem, by na zawodach biegowych przy organizowaniu punktu żywionowych pamiętano o nas.

Planujemy zrobić kolejną dokładniejszą analizę preferencji żywieniowych przy okazji któregoś z dużych maratonów.