środa 27, kwiecień, 2016

Książka: ’22-dniowa rewolucja’

22-dniowaTo, jak ważne jest nasze zdrowie dostrzegamy wówczas, gdy dopada nas grypa, czy inne schorzenie. Na co dzień, gdy dobrze się czujemy i nic nam nie dolega, zwykle nie myślimy o nim zbyt wiele. Najbardziej zaczynamy je cenić, gdy spotka nas jakaś dolegliwość. Warto jednak zawczasu wyrabiać w sobie zdrowe nawyki, które pomogą nam jak najdłużej cieszyć się świetnym samopoczuciem i unikać chorób. Jednym z najważniejszych czynników, mających bezpośredni wpływ na stan naszego organizmu, jest jedzenie. To. co jemy ma ogromny wpływ na kondycję naszego ciała i jego odporność na choroby. Kiedy dołączymy do tego aktywność fizyczną, mamy gotową receptę na doskonałe samopoczucie i świetną formę.
22-dniowa rewolucja to doskonała propozycja dla osób, które chcą zmienić swoje nawyki i zadbać o zdrowie.
Marco Borges, fizjoterapeuta i trener personalny, stworzył program 22-dniowej zmiany swoich nawyków, która zmienia nasze podejście do jedzenia, aktywności fizycznej i własnego zdrowia.
Książka wyjaśnia dlaczego jedne produkty nam służą, a inne szkodzą, które powinniśmy wybierać i dlaczego, gdzie znajdziemy wszystkie niezbędne nam witaminy oraz mikro i makroelementy.
Podpowiada jak komponować posiłki i serwuje gotowe przepisy na pyszne i zdrowe dania. Poznajemy w niej historie osób, które dokonały zmiany w swoim życiu. Ich drogę i zmagania z własnymi słabościami.
Autor pokazuje niewątpliwy związek występowania wielu chorób t.j.: choroby serca, czy cukrzyca, z zawartością naszego talerza. Zaleca również włączenie do swojego codziennego planu aktywność fizyczną, choć jak podkreśla: „dieta jest ważniejsza niż trening”. Każdy dzień zawiera zestaw przydatnych informacji i rad oraz wsparcie motywacyjne.
Książkę mogę polecić każdemu, a szczególnie osobom, które chcą o siebie zadbać i zastąpić przetworzone jedzenie, tym właściwym, bogatym w niezbędne składniki odżywcze i dostarczającym prawdziwej energii.
Marta Gregorczyk