wtorek 24, październik, 2017

WCC 2017

PMJPG4537Niedziela, 15. października 2017 roku zostanie z pewnością zapamiętana jako dzień wyjątkowy dla Vege Runners. Pierwsze drużynowe złoto w historii klubu. Nie minął nawet miesiąc od wiekopomnego drużynowego srebra na 39. Maratonie Warszawskim, a tu kolejny ogromny sukces całej drużyny. Zostaliśmy w tę pamiętną niedzielę najlepszą ekipą Warsaw Club Challenge 2017.


Impreza zadomowiła się już na dobre w warszawskim kalendarzu imprez biegowych. Na pamiątkowym pucharze wygrawerowano nazwy wszystkich zwycięskich drużyn z pięciu dotychczasowych edycji, a tegoroczny wpis będzie niósł za sobą „roślinne przesłanie”. W ten sposób dosłownie i w przenośni trwale „wpisaliśmy się” w historię tej imprezy.

Mało tego, nagrodzono również trzech najszybszych zawodników w kategorii kobiet i mężczyzn: indywidualnym zwycięzcą całego biegu został zawodnik reprezentujący nasze „marchewkowe barwy” — Łukasz Staniak, o którym z pewnością jeszcze nieraz usłyszymy. Rywalizacja była od samego początku niezwykle zacięta i warto dodać, że aż pięciu pierwszych zawodników poprawiło zeszłoroczny rekord trasy. W męskiej pierwszej dziesiątce znalazło się aż 6 „marchewek”.

Kobiece podium indywidualne dopełniła natomiast Bogusia Majer, która mimo lekkiego przeziębienia pokazała się z jak najlepszej strony.

Warsaw Club Challenge to 10 kilometrów przełajowego biegu urokliwą trasą po prawej stronie Wisły. Z Praskiej Plaży Miejskiej, miejsca startu i mety, roztaczał się tego dnia piękny widok na warszawską starówkę.

Trasa niekoniecznie ułatwia tam szybkie bieganie, ale maksymalnie zadowoli kibiców i dopingujących się wzajemnie zawodników. Dwa pięciokilometrowe okrążenia w formie trochę ponad kilometrowych „wahadeł” i do tego wcześniejszy start kobiet sprawiają, że każdy uczestnik miał okazję po kilka razy mijać „swoich”. Taka formuła biegu bardzo sprzyja drużynowej rywalizacji i wzajemnemu dopingowaniu.

Każdy zespół musiał składać się z minimum 10 mężczyzn i 5 kobiet (maksymalnie 15 biegaczy i 10 biegaczek). Każdy uczestnik zdobywał punkty dla swojego zespołu na podstawie swojego wyniku na mecie. Punkty najlepszych 10 biegaczy i 5 biegaczek zostały zsumowane, a ostateczna klasyfikacja punktowa wszystkich sześciu rywalizujących drużyn wyglądała następująco:

1. VEGE RUNNERS (1350 pkt.)
2. WITC (1193)
3. KS KANAŁEK (1160)
4. ADIDAS RUNNERS (1107)
5. WARSAW MASTERS (970)
6. DRINKING SAMURAI (902)

 

DSC_0286

Osobiście był to mój debiut w zawodach reprezentując zielone barwy Vege Runners i nie mogę sobie wybaczyć, że czekałem z tą decyzją aż tak długo. Dziękuję bardzo Markowi Primikowi za zaproszenie do drużyny i całej ekipie za tak ciepłe przywitanie. Po biegu nie było drużyny, która nie odwiedziłaby stolika „roślinnych łakoci”.

Sebastian Wojciechowski

zdjęcia: Piotr Milbert

więcej fotek:

https://www.facebook.com/pg/VegeRunners/photos/?tab=album&album_id=1567112666686628