sobota 12, Maj, 2018

Vege parkrun 2 relacja

W sobotę, 12 maja 2018 r., pokaźna grupa Vege Runners zazieleniła Park przy Bażantarni, gdzie odbywał się 167. parkrun Warszawa-Ursynów. Cykl parkrun to cotygodniowe bezpłatne biegi z pomiarem czasu na dystansie 5 km organizowane w każdą sobotę o godz. 9:00 w Polsce i na świecie.

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Wege organizowanego przez Fundację Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! w dniach 12-20 maja 2018, stali bywalcy parkrun Warszawa-Ursynów przy współpracy koordynatorów postanowili urozmaicić parkrun o wegańskie akcenty, tworząc już drugą edycję Vege parkrun Ursynów.

Zdjęcie grupowe parkrun

fot. Agnieszka PATER

Zdjęcie grupowe Vege Runners

fot. Katarzyna Kraj

Wydarzenie rozpoczęło się energiczną rozgrzewką o 8:45, poprowadzoną przez Oktawię (VR), która postawiła Ursynów na nogi w pierwszy dzień weekendu. Krótki trucht, kilka prostych ćwiczeń i uczestnicy byli gotowi do biegu. Po odprawie aż 31 debiutantów i gości oraz grupowym zdjęciu, uczestnicy ustawili się na linii startu. Pogoda dopisywała, słońce napawało pozytywną energią, a dzięki dzielnym zającom na 20’, 25’ i 30’, czyli Tomkowi Pająkowi, Markowi Primikowi i Oktawii Kupaj, można było walczyć o swoje życiówki.

Oktawia jako zając 30'

fot. Agnieszka PATER

Jak zauważyła Basia, liczba 167 nie tylko jest liczbą pierwszą, ale jest również liczbą wesołą. Nie bez powodu pierwszą osobą która pokonała 5 km, czyli niecałe 3 okrążenia wokół parku, i pierwsza dotarła na metę był Vege Runner – Łukasz Gregorczyk. A gdy za linią mety pojawiło się więcej osób było już tylko wesoło. Bieg ukończyło 26 Marchewek. Na wszystkich uczestników biegu czekał obfity poczęstunek przygotowany głównie przez Vege Runners, ale również przez innych uczestników, składający się z wegańskich ciast, ciasteczek, przekąsek, sałatek, past i innych pyszności. Nic tak nie cieszy weganina, jak widok ludzi na diecie tradycyjnej, którzy zachwycają się wegańskimi daniami.

Poczęstunek wegański

fot. Piotr MILBERT

Poczęstunek wegański

fot. Piotr MILBERT

Przepisy na powyższe dania są dostępne w wydarzeniu na FB

W przerwie od zachwytów nad wynikami biegu i dzieleniem się przepisami, Basia Muzyka poprowadziła jogę skupiając się na pozycjach zalecanych szczególnie dla biegaczy.

Joga w parku

fot. Piotr MILBERT

Naszą wesołą gromadę odwiedził pracownik z zaprzyjaźnionego lokalu Falafel Mira, gdzie często gościmy po Ursynowskich biegach, serwując nam pyszny hummus z warzywami. Choć większość sądziła, że jedzenia jest za dużo, to rekordowa ilość uczestników tego parkrunu, czyli aż 115 osób, stawiła czoła zadaniu i wszystkie smakołyki zostały zjedzone.

Parkrunowicze

fot. Piotr MILBERT

To jeszcze nie wszystkie atrakcje tak miłego przedpołudnia. Demokratyczne wybory Vege parkrun Ursynów, postanowiły nagrodzić twórców najlepszych dań i najciekawszych przebrań nagrodami. Najciekawszy strój miała Vege Runnerka Kaśka, dzielnie walcząca o prawa pszczół, ale pozostałe stroje również zasługują na uwagę.

Kaśka jako pszczółka

fot. Agnieszka PATER

Joasia w stroju hawajskim

fot. Agnieszka PATER

Parkrunowicze w biegu

fot. Agnieszka PATER

Podziękowania dla:

parkrun Warszawa-Ursynów za organizację, wsparcie, entuzjazm i zaangażowanie, które okazują co sobotę.

Koordynator i wolontariusze parkrun Warszawa-Ursynów

fot. Agnieszka PATER

Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy za użyczenie i rozstawienie namiotu.

Falafel Mira, którzy kibicują drużynie Vege Runners i przygotowali przepyszny hummus.

ZmianyZmiany za fantastyczne batony dodające energii.

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! oraz Magazyn Vege za ulotki i broszury informacyjne i magazyn Vege.

Agnieszki Pater, Katarzyny Kraj i Piotra Milberta – za przepiękne zdjęcia, podczas biegu i zabawy oraz miłe towarzystwo.

 

Ania 🙂