piątek 25, październik, 2019

Nowe jadłospisy odżywcze


Kolejna książka ekipy z blogu salaterka.pl.  Jeżeli kojarzycie ich, to wiecie, że dzielą się oni wege wiedzą w bardzo merytoryczny i przystępny sposób. Tym razem przepisy są także wizualnie przejrzyste pod kątem wykonalności, odżywczości i kaloryczności. W tej książce znajdziecie dania 'dla zabieganych’ -15 minutowe, super pyszne i zdrowe dania!

Przepisy są pełne zdjęć i infografik i do mnie przemawiają i z wielką przyjemnością sięgam po nie. Praktyczne bindowanie kartek to super rozwiązanie. Takie książki kucharskie to ja lubię  !

Kilka dań już przerobiłem i rzeczywiście łatwo i szybko można coś dobrego zrobić. Dopiero później doczytałem, że wszystkie są gluten free (myślałbym wcześniej, że menu będzie bardziej ograniczone) i oczywiście wegańskie i maksymalnie zdrowe (autorzy skupiają się na  max odżywczości, zbilansowanej diecie i minimalizowaniu zbędnych kalorii i szkodliwych składników).

Śniadania, Przekąski Słodkie, Obiad, Przekąski słone i Kolacje….mniam !

Podoba mi się wstępniak z praktyczną wiedzą i patentami jak sprawnie przyrządzać i modyfikować dania. Sekcja z daniami ratunkowymi na wypadek pustej lodówki czy builder odżywczy, który pozwala na improwizacje wędrująć po różnych smakach i akurat dostępnych produktach.

Super inspiracje i patenty dla wszystkich. Oczywiście to też dobra lektura dla początkujących, którzy boją się, że wege żarcie długo się przygotowuje.

Ważne też, że autorzy – rodzeństwo Agnieszka i Mateusz- biegają !

Dieta i ruch to dla nich (jak i dla nas) patent na zdrowie i dobre samopoczucie 🙂

Pająk