czwartek 14, Maj, 2020

Weganizm na start

Takiej książki właśnie brakowało w naszym kraju, gdzie weganizm ostro już wystartował. Cieszymy się, że już jest (premiera 20.05) i że dorzuciliśmy tam też swoje 5 (zielonych) groszków. Autorzy Marta i Emil (ekipa Vegan Workout) to pasjonaci sportów siłowych, weganizmu i aktywizmu. Opisują zmianę jaka wystąpiła w postrzeganiu weganizmu na przełomie lat i dodają do tego kalendarium wydarzeń wege-sportowych.

 

Sporo sekcji, gdzie obalają mity na temat weganizmu. Znajdziecie merytoryczne odpowiedzi na pytania rodem z piekielnych, mięsnych internetów 😉 Wszystko podane bez agresji, bez wegańskiej świętości, a poparte obiektywnymi badaniami poważnych instytucji.

Nie tylko skąd bierzesz białko, żelazo, wapń czy B12 . Czy kalorie warto liczyć ? Jak komponować dietę ? I jak ma się przy tym wszystkim intensywne trenowanie ?

Zdrowe jedzenie i zdrowo rozsądkowe podejście do różnych tematów, oparte na praktyce i rzetelnej wiedzy. 

Dodatkowo ciekawe sylwetki sportowców ich wegańskie triki. Znajdziemy też treningowe podstawy. Większość w temacie sportów siłowych, ale sporo informacji jest dość uniwersalnych.

Książka dla normalsów i bardziej aktywnych, dla vege ultrasów i kościopodgryzaczy. Dla tych, którzy chcą zadbać o zdrowie lub chcą trenować efektywnie i sprawnie poruszać się w ogarnianiu posiłków.

Pająk