wtorek 30, Lipiec, 2013

O mnie, o jedzeniu, weganizmie i bieganiu

Collage_wstep_polaroidMam na imię Agata. Moja podróż w poszukiwaniu 'the missing bean’ czyli brakującego ziarenka zaczęła się rok temu. Chociaż dzisiaj myślę, że tak naprawdę dużo, dużo wcześniej.
Pracowałam jako wychowawczyni i nauczycielka angielskiego w szkole integracyjnej. Zawsze byłam bardzo emocjonalna i w 100% angażowałam się w pracę i problemy moich bardzo wymagających uczniów. Po ponad 20 latach pracy astma znowu zaczęła mocno przeszkadzać mi w codziennych zajęciach. To był czas na zmiany. Krok po kroku zaczęłam zmieniać swoje życie. Najpierw wpadła mi w ręce książka ’ Urodzeni biegacze’ Christophera McDougalla i zaczęłam biegać. Potem jednym tchem pochłonęłam 'Jedz i biegaj’ Scotta Jurka i zaczęłam być biegającą wegetarianką.
Collage_targ_wstep
Oczywiście był to proces wprowadzania drobnych zmian w moim żywieniu i stylu życia a nie jednodniowa rewolucja 🙂 Po wyeliminowaniu mięsa z mojej diety bardzo szybko poczułam nieznaną mi do tej pory energię i chęć działania. Zaczęłam 'uczyć’ się weganizmu bo moim celem stało się całkowite wyeliminowanie produktów odzwierzęcych. Zaczęłam biegać coraz dłuższe dystanse. O astmie właściwie zapomniałam. Po 6 miesiącach diety roślinnej pobiegłam z mężem swój pierwszy półmaraton. Znajomi zaczęli pytać jakich dopalaczy używam. Dołączyłam do grupy Vege Runners, poznałam wiele inspirujących osób i stale pogłębiałam swoją wiedzę o weganizmie.
blog_polaroid
Dzisiaj, chcę się podzielić moją wiedzą z dwiema dorosłymi córkami. Obydwie mieszkają za granicą i ten blog jest moim sposobem na przekazanie im moich porad i pomysłów. Mam nadzieję, że i wy znajdziecie tu inspiracje.
Pozdrawiam,