środa 27, Wrzesień, 2017

Relacja z Vege parkrun Ursynów #132 – 23.09.2017

0023 września 2017 roku ekipa Vege Runners miała wyjątkową okazję towarzyszyć w organizacji parkrunu Warszawa-Ursynów. parkrun to cotygodniowe bezpłatne biegi z pomiarem czasu na dystansie 5 km organizowane w każdą sobotę o godz. 9:00 w Polsce i na świecie. W ubiegłym tygodniu w Parku Przy Bażantarni organizowany był już 132. parkrun, tym razem ze specjalnym zakończeniem biegu w postaci wegańskiego śniadania. Poza poczęstunkiem biegacze Vege Runners zadbali również o wsparcie na trasie – w roli wolontariuszy, w tym pacemakerów na 20 i 25 min, oraz liczne niespodzianki.

 

Bieg tradycyjnie rozpoczęła odprawa oraz pamiątkowe zdjęcie, po którym zawodnicy ruszyli na start 3 okrążeń wokół parku.

1

 

 

Jeżeli ktokolwiek znudzony był cotygodniowym bieganiem po tej samej trasie, w minionym tygodniu mógł liczyć na dodatkowe atrakcje – część biegaczy pokonała dystans 5km w przebraniach, za które na mecie otrzymali słodki upominek.

3

2

 

Kolejnym zaskoczeniem dla biegaczy były medale wręczane na mecie każdemu uczestnikowi.

4

Po biegu zgodnie z zapowiedzią rozpoczęliśmy wegańskie śniadanie. Poczęstunek cieszył się uznaniem biegaczy. Przygotowany został zarówno przez zawodników Vege Runners, jak i osoby na co dzień niezwiązane z szeroko pojętą dietą roślinną, za co ogromnie dziękujemy!
Spróbować można było licznych ciast, past kanapkowych, domowego chleba, owoców, ale także mniej ze śniadaniem kojarzonych potraw jak sushi, foul lub farinata. Ciekawych kuchni roślinnej zapraszamy na facebookową stronę wydarzenia , gdzie pojawiły się już przepisy na prezentowane dania.

5

Wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie śniadania wzięły udział w loterii, w której do wygrania były m.in. zniżki na zabiegi fizjoterapeutyczne oraz nagrody książkowe, w tym przedpremierowe „Pyszności z roślin” Pawła Ochmana.

6

Dobra atmosfera parkrunowych biegów oraz wegańskie pyszności zachęciły spore grono do opuszczenia w deszczowy poranek łóżek i spędzenia aktywnie początku weekendu. Frekwencja dopisała – w 132. Edycji parkrun Warszawa-Ursynów wzięły udział 104 osoby, tym samym ustanawiając rekord. Dziękujemy za tak liczne przybycie!

 

Vege parkrun Ursynów jest już tylko wspomnieniem, mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli przyjemność organizować kolejne tego typu biegi. Na wiosnę planowana jest druga edycja wydarzenia – szykujcie formę i przepisy!

 

Na razie zapraszamy serdecznie do aktywnego spędzenia 1 października – jednocześnie Światowego Dnia Wegetarianizmu oraz Światowego Dnia Wegan, biorąc udział w VII Biegu Wegańskim . Drużyny Vege Runners na pewno nie zabraknie!

 

Podziękowania dla:

parkrun Warszawa-Ursynów za organizację, towarzystwo, zaangażowanie – za wszystko co tworzą

Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy  za użyczenie i rozstawienie namiotu

Falafel Mira , którzy kibicują drużynie Vege Runners i przybyli ze wsparciem hummusu i falafeli

ZmianyZmiany , dzięki którym mieliśmy szansę spróbować zdrowych roślinnych batonów

Fizjopunkt  i 123 Pływamy  za zniżki dla uczestników

Wydawnictwo Vivante  i Paweł Ochman – fundatorzy nagród książkowych

Receptananude.pl  za pomoc w organizacji i udostępnienie zdjęć

Pozdrawiam,

Oktawia

 

PS. Założeniem parkrun jest to, że bardziej liczy się udział, a nie wynik, ale warto wspomnieć, że zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn najlepszy czas osiągnęli zawodnicy reprezentujący Vege Runners. Gratulacje! Wszystkie wyniki dostępne są na stronie parkrun Warszawa-Ursynów.