poniedziałek 17, Maj, 2021

Krwawa zapowiedź

Owiana legendami Krwawa Pętla powraca !
Drużyna VR Leśne Dziady będzie bronić Mistrzostwa z 2018(kiedy też ustanowiła rekord trasy bez supportu 21:15). Czy są jeszcze jacyś śmiałkowie by stawić czoła wyzwaniu ?
Krwawa Pętla Bike&Run w 2021 roku zostanie rozegrana po raz 9.
 
 
To wyzwanie dla czteroosobowych drużyn, które mają do dyspozycji tylko 3 rowery, a do pokonania jest trasa Warszawskiej Obwodnicy Turystycznej, która liczy sobie ok. 250 km. Największym wyzwaniem jest limit czasu, który wynosi 24h.
 
Trasa Krwawej Pętli wiedzie szlakami turystycznymi wokół Warszawy. Większość trasy stanowi szlak czerwony, dodatkowo w Kampinoskim Parku Narodowym całą pętlę łączą trzy dodatkowe szlaki – niebieski, żółty i zielony. Dystans nie jest jednoznaczny – mapy różnych wydawnictw przedstawiają w niektórych miejscach różny przebieg szlaków, a teren często dorzuca do tego swoją, całkowicie autorską wersję. Tak więc, w zależności od wersji trasy i sposobu jej pomiaru możemy mówić o dystansie od 240 do 250 km. Przewyższenie jest niewielkie, choć górki w okolicach Otwocka i Podkowy Leśnej mogą dać w kość.
Teren jest bardzo zróżnicowany, od głównych asfaltów po piaszczyste wydmy, na których jazda rowerem często okazuje się niemożliwa. W zależności od warunków pogodowych na trasie można spotkać albo bardzo dużo piasku, albo bardzo dużo wody. Żadna z tych sytuacji nie jest pożądana, a o idealne warunki na pokonanie całego dystansu jest trudno.
Relacja z zmagań z Krwawą 2018.

Dodaj komentarz