poniedziałek 5, czerwiec, 2023

Dieta roślinna dla sportowców

W poradniku młodego zielarza/ Napisanym dla szczęścia ludzkości/ Pewien przepis się stałe powtarza/ A zawiera on sekret młodości: Biegać, skakać, latać, pływać/ W tańcu, w ruchu wypoczywać…” Jeśli do tego dodasz jeszcze dietę roślinną to właśnie znajdujesz się na najlepszej drodze do sukcesu, poprawy wyników sportowych oraz długotrwałego zdrowia. Pewnie wielokrotnie spotkaliście się z opiniami na temat diety opartej na roślinach, wśród nich były zarówno negatywne i pozytywne. Mity cały czas funkcjonują i mają swoich wyznawców. Słabowici, anemiczni z wieloma niedoborami weganie nadal mocno trzymają się w schematach myślowych wielu ludzi.

„Dieta roślinna dla sportowców” Matta Fraziera i Roberta Cheeke przedstawia sportowców będących na diecie roślinnej. To mistrzowie olimpijscy, mistrzowie świata w różnych dyscyplinach, od sportów siłowych poprzez wytrzymałościowe i sylwetkowe. Autorzy wyjaśniają zawiłości na temat białka, weglowodanów, tłuszczy, makro i mikroelementów. Z książki dowiesz się również jak przedstawia się dzień z życia sportowców: trening, poszczególne posiłki, sen. Nie wiesz jak przygotować i skomponować posiłki? Nic prostszego bo otrzymasz przepisy sportowców na diecie roślinnej. Szybko, łatwo i przyjemnie. Przekonasz się, że historie sportowców są często zawiłe, ale cel, które sobie wyznaczyli były konsekwentnie realizowane. Ciężka praca, regeneracja, dieta roślinna, konsekwencja, dyscyplina i radość z pasji potrafią działać cuda.

Teraz czas na Ciebie być wyznaczyć sobie cel i stać się wegańskim wojownikiem. Dla siebie, bliskich, zwierząt i planety. Działaj!!!

/Robak

Dodaj komentarz